ORIENTÁLNÍ LÍČENÍ pro orientální tanečnice

 

Rady pro jevištní orientální líčení


Perfektní make-up je umění samo o sobě a stojí za to, se s tímto tématem trochu blíže zabývat. Koneckonců (jak všichni víme), je atraktivní vzhled pro orientální tanečnici nesmírně důležitý. Ale jak dosáhnout perfektního jevištního líčení? Většina žen chtějí přirozeně vypadající, ale přesto výrazný make-up, který vydrží dlouhou dobu. K dosažení tohoto cíle, nejsou stanovena žádná pevná pravidla, ale přece jen pár užitečných rad bych Vám zde chtěla napsat.


Na této stránce jsem dala pro vás dohromady pár zkušeností, které jsem v průběhu let nasbírala a které se mi zdají být užitečné. Mé zdroje jsem čerpala ze seminářů „Barevná typologie“ „Jevištní Make-up“ „ Foto Make-up“, knih, videí, a samozřejmě z internetu.

 

Se správným materiálem vše začíná!


Tak jako každý řemeslník má své profesionální nářadí, tak by měla i orientální tanečnice mít profesionální nářadí a materiál k líčení. I tady platí, že bez kvalitních štětců, kartáčků a materiálu k líčení nedosáhnete dobrého výsledku! Investujte proto trochu více peněz, zato ale stačí pořídit si jen pár barev,  které budete pro jevištní make-up stále používat.

Další výhodou je, že profesionální jevištní make-up produkty jsou obvykle mnohem levnější než běžné produkty k dennímu nošení, takže nemusíte platit velké sumy. A v neposlední řadě, můžete také většinu z nich bez problémů použít i pro normální denní líčení.


Jaké vlastnosti by měli speciální jevištní make-up produkty splňovat?

 

  • Vysoké krytí
  • Velký výběr barev
  • Dobrou trvanlivost a odolnost proti pocení
  • Dobrá snášenlivost pro vaši pleť
  • Žádné třpytivé částečky (reflektují světlo a budete se lesknout!)
  • Dobrá hodnota by měla odpovídat ceně.

 

Z odstínů by měla orientální tanečnice pro jevištní make-up, ještě více než pro denní make-up používat  neutrální barvy (přírodní bílá, šedá, dřevěné uhlí, hnědé, černé), protože se mohou takto snadno vypracovat kontrasty a obličej nevypadá tak barevně a flekatě. Ideální jsou „smoky eyes” . Musíme také pomyslet, že na jevišti září silné, barevné reflektory, které barvy našeho líčení pohltí, a proto  musí být jevištní make-up výraznější než ten který používáme v normálním životě. Pro rty platí, že nepoužíváme žádné křiklavé barvy! Pokud zvýrazníte oči je nevhodné zvýraznit i rty. Žádný lesk na rty!!

 

Přeji vám hodně zábavy při vybírání

Mila el Kral