ORIENTÁLNÍ TANEC v ČR

Již uběhlo několik let od roku 1997 kdy Mila el Kral začala jako průkopnice v ČR orientální tanec propagovat, aby tohle nádherné umění přiblížila českým a slovenským divákům a zároveň uchovala cenné dědictví a tradici orientálního národa. V roce 1997 se neočekávalo, že orientální tanec získá v ČR tak velkou popularitu. Důvodem je asi to, že orientální tanec zkvalitňuje život a zdraví, a to bez velké námahy. Základní prvky orientálního tance není těžké se naučit, má však širokou škálu možností.
Řada žen, se aktivně podílí na propagování toho, co se v Oriental Dance Academy naučily. Některé to samozřejmě zvládají lépe než jiné a některé šíří skutečně původní umění.
Zjistili jsme, že mnoho lektorek v České republice kopíruje výukový systém, který Mila el Kral vypracovala. Jsme toho názoru, že je lépší kopírovat než vynalézat špatné (což se  též děje, některé lektorky vytvoří prvky podle své fantazie a tvrdí, že je to autentické). Odkoukávání nemá totiž nic společného s neohrabaným kopírováním.
Odkoukávat znamená vypozorovat to nejlepší co ostatní mohou nabídnout, a pak to přetvořit ve vlastní styl. Každý kdo odkoukává a opisuje, by měl přiznat, od koho opsal. Některé lektorky opíší do svých webových stránek doslova a do písmene celé odstavce z výukové knihy, kterou Mila el Kral napsala.
Umění kultivovaného „opisování“ tkví v tom, že ten od koho odkoukáváme, to nepozná. Pokud lektorka dodržuje jednoduchou rovnici, která zní:


 ODKOUKÁVÁNÍ + VNESENÍ VLASTNÍHO STYLU = MAXIMÁLNÍ ÚČINEK,


dá se říci, že se jedná o lektorku na úrovni. Sebevědomá lektorka na úrovni se nevydává za to, co není, nepíše, že se učila v cizině, i když je známo, že se první kroky učila v Oriental Dance Academy.

Orientální tanec v ČR - Praha